روش صحیح مسواک زدن

روش صحیح مسواک زدن

روش صحیح مسواک زدن حداقل دو دقیقه طول می کشد. درست است، دقیقا ۱۲۰ ثانیه! اما اکثر بزرگسالان حتی به این عدد نزدیک هم نمی شوند.

برای سلامت و حفاظت از دندانها باید با روش صحیح مسواک زدن آشنا باشیم و به صورت اصولی و درست مسواک بزنیم وگرنه همینجوری مسواک زدن فایده ای نخواهد داشت.

مسواک زدن فقط این نیست که مقداری خمیر دندان به مسواک خود مالیده و آن را به دندان هایمان بکشیم. مسواک زدن اصول خاص خود را دارد. اگر اشتباه مسواک بزنید ذره های غذا و جرم غذا از روی دندان و داخل دندان پاک نشده و شما فقط وقت خود را هدر داده اید.

در این بخش از مجله سلامت و زیبایی آموزش صحیح مسواک زدن را به صورت تصویری در اختیارتان می گذاریم. به تصاویر زیر خوب نگاه کنید و دندان های خود را مرحله به مرحله از روی تصاویر مسواک بزنید.

 

مرحله اول روش صحیح مسواک زدن

روش صحیح مسواک زدن

در اولین مرحله برای مسواک زدن صحیح باید بدانید که از سطوح داخلی و بیرونی دندان‌ ها باید شروع کنید. به طوریکه در اولین قدم باید مسواک را با زاویه‌ ۴۵ درجه با دست هایتان نگه‌ دارید. در اینجا باید نصف عرض مسواک با خط لثه تماس پیدا کند.

یادتان نرود که مسواک را درست به پشت دندان‌ هایتان بکشید.

مرحله دوم روش صحیح مسواک زدن

روش صحیح مسواک زدن

در دومین مرحله از مراحل درست مسواک زدن شما باید مسواک را روی سطح دندان بکشید و حرکت بدهید. مسواکتان را صاف نگه دارید و روی سطحی از دندان که با آن غذا را می‌جوید جلو عقب بکشید.

مرحله سوم روش صحیح مسواک زدن

روش صحیح مسواک زدن

در سومین مرحله برای مسواک زمانیکه به سطح داخلی دندان‌ های جلویی رسیدید به مسواک یک شیب عمودی بدهید و با نوک مسواک پشت دندان هایتان بکشید.

مرحله چهارم روش صحیح مسواک زدن

روش صحیح مسواک زدن

در چهارمین مرحله هم که باید در نزدیک لثه‌ ها آرام مسواک را حرکت دهید. مراقب باشید خیلی به لثه ها فشار وارد نشود و خون نیاید. اگر لثه خون بیاید کارتان اشتباه بوده است.

مرحله آخر روش صحیح مسواک زدن

روش صحیح مسواک زدن

پنجمین مرحله مخصوص تمیز کردن زبان است. در این بخش باید مسواک را روی زبانتان با حرکاتی از عقب به جلو  بزنید تا ذرات غذا را پاک‌ کند. با این کار باکتری‌هایی که باعث ایجاد بوی بد در دهان هستند را نابود خواهید کرد.

حتما روش صحیح مسواک زدن را بیاموزید و برای مسواک زدن از این روشها استفاده کنید. وگرنه مسواک زدنتان فایده ندارد.

خواندن این مطالب را نیز به شما توصیه میکنیم :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × 1 =