درمان سوزش معده با طب سنتی

درمان سوزش معده با طب سنتی

درمان سوزش معده با طب سنتی یکی از بهترین روشهای طبیعی میباشد. درمان خانگی سوزش معده متفاوتی برای تسکین درد معده توصیه می شود که ساده ترین آن نوشیدن یک نوشیدنی سالم است.

درمان سوزش معده با طب سنتی

بالا آمدن ترشحات معده باعث سوزش این اندام میشود که به رفلکس گوارشی اطلاق میگردد، این حالت به دلیل عملکرد نادرست دریچه مری اتفاق می افتد.

این ناراحتی اغلب موارد شب ها به وجود می آید اما ممکن است پس از غذا خوردن نیز احساس شود، اگر در هفته بیش از دوبار رفلکس معده دارید این برای شما یک بیماری محسوب میشود و حتما به پزشک معالج مراجعه کنید.

شما میتوانید درمان خانگی سوزش معده را پیش بگیرید تا از این سوزش عذاب آور رهایی یابید یکی از آسان ترین روش درمان سوزش معده نوشیدن یک لیوان آب است تا اسید معده کاهش یابد بر خلاف تصور عموم خوردن نوشیدنی های گاز دار اصلا توصیه نمیشود.

برای جلوگیری از سوزش معده در شب

برای جلوگیری از رفلکس معده در شب از خوابیدن بلافاصله بعد از خوردن شام اجتناب کنید و همینطور فعالیت شدید انجام ندهید بهتر است برای هنگام خواب سر بالاتر از بدن قرار بگیرد این به منظور بالشت بلند نیست حدود ۱۵ سانتی متر کافی است.

خود درمانی برای بهبود سوزش معده نبایدطو لانی مدت ادامه یابد خود درمانی را بیشت از ۱۵ روز انجام ندهید. در واقع این داروها برای طولانی مدت توصیه نمی شود. اگر علائم بیماری ادامه یابد باید حتما با پزشک مشورت گردد.

۱۷ روش درمان سوزش معده با طب سنتی

۱ – سرکه

برای کسانی که از رفلکس اسید، که باعث سوزش معده می‌شود، رنج می‌برند، سرکه می‌تواند اسفنکتر پایین مری را جهت بسته شدن تحریک کند، و در نتیجه از بالا آمدن اسید جلوگیری کند.

۲ – نوشیدن آلوئه ورا

نوشیدن آلوئه ورا با از بین بردن التهاب و کمک به التیام دستگاه گوارشی به اختلال سوزش معده کمک میکند.

۳ – جوش شیرین

جوش شیرین یک آنتی‌اسید طبیعی است که به طور موثری در عرض چند دقیقه تاثیر خود را می‌گذارد، و در نتیجه سبب می‌شود که سوزش معده‌تان سریعا تسکین بیابد.

۴ – تخم رازیانه

یکی از سریع ترین روش های درمان خانگی سوزش معده جویدن تخم رازیانه است البته شما میتوانید از دم کرده آن نیز استفاده کنید.

۵ – نعناع

خوردن نعناع به هضم غذا و تسکین دهنده درد های معده برای افرادی که دچار سوء هاضمه و سوزش معده هستند کمک میکند

۶ – زنجبیل

زنجبیل اسید داخل معده را جذب می‌کند و به آرام کردن اعصاب‌تان (که در بروز سوزش معده نقش دارد) کمک می‌کند.

۷ – شیر

نوشیدن شیر سرد یکی از ساده‌ترین درمان های  خانگی برای علائم خفیف یا اولیه‌ی سوزش معده است. شیر سرد به استراحت دریچه‌ی بین معده و مری‌تان کمک می‌کند.

۸ – آب کلم برگ

نوشیدن آب کلم به دلیل داشتن ضد التهابی طبیعی به درمان انواع مشکلات گوارشی کمک میکند.

۹ – بادام

خوردن بادام هم کمک زیادی برای رهایی از سوزش معده به شما میکند و یک درمان ساده است.

۱۰ – دمنوش بابونه

بابونه دارای خواصی دارویی است که درمان بسیار موثری برای سوزش معده دارد. علاوه بر این، دمنوش این گیاه به کاهش التهاب در معده‌تان کمک می‌کند.

۱۱ – ترکیب شیر سرد و سودا

ترکیب شیر سرد و سودا معروف‌ترین درمان خانگی برای مقابله با سوزش معده در خانه است، باید یک قاشق چایخوری جوش شیرین را با یک لیوان شیر سرد ترکیب کنید و سپس نوشیدنی حاصل را بنوشید. اما قهوه، شکر یا هر طعم‌دهنده‌ی دیگری به این شیر اضافه نکنید. فقط باید شیر ساده‌ای را مصرف کنید که به آن سودا اضافه شده‌است.

۱۲ – نوشیدنی لیمو وعسل

عسل و لیمو در کاهش سوزش معده بسیار موثر هستند زیرا آنزیم‌هایی دارند که بلافاصله بر روی آنزیم‌های گوارشی تاثیر می‌گذارند و اثر آنها را خنثی می‌کنند و همچنین سبب کنترل تولید بیش از حد آنها می‌شوند.

۱۳ – آب سیب زمینی

این ماده‌ی خوراکی دارای آنزیمی است که مسئولیت خنثی کردن اسید را در دستگاه گوارش شما بر عهده دارد. بهتر این است که آب سیب‌زمینی را صبح‌ها با معده‌ی خالی مصرف کنید.به این ترتیب تاثیر آنها را روی بدن‌تان کاهش می‌دهد و از سوزش معده جلوگیری می‌کند.

۱۴ – آب دوغ

از آن‌جایی که آب‌دوغ درای خواص اسیدی است، می‌تواند روی معده تاثیر بگذارد و رفلاکس اسید و سوزش معده را تسکین بدهد.

۱۵ – برگ ریحان

برگ‌های ریحان می‌توانند تا حدی به از بین بردن این اختلالات گوارشی کمک کند.

۱۶ – خردل

شاید عجیب به نظر برسد اما خردل هم یکی از داروهای خانگی موثر برای درمان سوزش معده است. هر زمانی که از حملات رفلکس اسید رنج می‌برید، خردل می‌تواند شگفتی بیافریند و فورا سوزش معده‌تان را تسکین دهد.

۱۷ – زیره سبز

دانه‌های زیره‌ی سبز به تحریک هضم کمک می‌کنند و همچنین مشکلات گوارشی از جمله اسیدیته و گاز را کاهش می‌دهند.

امیدوارم توانسته باشم با این درمان خانگی سوزش معده به شما عزیزان کمک کرده باشم تا با طب سنتی از شر رفلکس معده رهایی یابید.

خواندن این مطالب را نیز به شما توصیه میکنیم :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده − 12 =